
Pszichodráma csoportunkat ajánljuk azoknak a gyermekvállalási nehézséggel küzdő nőknek és férfiaknak, akik szívesen foglalkoznának – dramatikus formában, önismereti munka keretében – kérdéseik megválaszolásával.
- Mit jelentenek, mit üzennek a meddő, a terméketlen, a fogamzásképtelen, a gyermektelen szavak, és milyen érzéseket mozgatnak meg benned?
- Problémáid, tüneteid összefügghetnek-e a nőiességgel/férfiassággal?
- Vannak-e a párkapcsolatodban megélt, de elnyomott érzések: testi, lelki, anyagi biztonság és bizalmi vonatkozásban
- Valóban vágysz-e a gyerekre?
- A be nem teljesült gyermekáldásnak lehetnek-e lelki okai különböző félelmek? Félelem a változástól, a szülőséggel járó feladatoktól, a felnőttségtől, a saját gyerekkor elengedésétől, a várandóságtól, a testi változásoktól és azok következményeitől, a szülés fájdalmaitól, komplikációtól? Lehet-e a háttérben aggodalom a születendő gyermek egészégével kapcsolatban? Lehet-e, hogy nehézséget okoz a lemondás a kötetelenségről, szabadságról?
- Az elvárt családképnek való megfelelés kényszere/nyomása lehet-e gát is egyben?
- Mit lehet kezdeni a tehetelenség, reménytelenség és veszteség félelmével/fájdalmával?
- Hogyan dolgozzunk a gyerekkorból hozott lelki problémákkal?
Mindketten hiszünk a csoport megtartó erejében, elkötelezettjei vagyunk a játék örömteliségének, felszabadító erejének. E ritka kincseknek úgy szeretnénk részesei lenni, hogy megadjuk másoknak is a bekapcsolódás lehetőségét. Ezzel nem a világot akarjuk megváltani, csak alkalmat teremteni a közösségi érzület újraépítéséhez, átéléséhez, gyógyító erejének megtapasztalásához.
Mi a pszichodráma?
Életünkben a személyes kapcsolatoknak meghatározó szerepük van. Boldoggá tehetnek vagy éppen boldogtalanná – attól függően, hogy jól vagy rosszul működnek…
Mi történik a csoportban?
A csoportokban – két szakember vezetésével – 12-16 ember vesz részt. A csoportülések elején a résztvevők megfogalmazzák azokat a problémákat…